♫♪ ♫♫♪ بازارصفا ღ ღ
1390/03/19 :: نویسنده : بازار صفا

 

امروز می خوام در مورد حسادت بنویسم چیزی که همیشه ایام زندگی ام به خاطر اطرافیانم از دوست ، همکار و حالا تا همسر نیز درگیر آن هستم و این دربرگیرنده همه مردم دنیا است به سفید یا سیاه بودن پوست یا چه دینی داری ربطی نداره در فطرت هر انسانی است اما بعضی آدمها توی زندگیت می بینی مثل پدر و مادری که ازشون متولد شدی یا خواهر و برادر که از موفقیت تو خوشحال می شن اما افراد عامه و یا حتی همسر آدم بدونی که بفهمی از موفقیت های تو ناراحت می شه که چرا نتونسته مثل تو باشه .متاسفانه زندگی من همیشه همراه با حسادت اطرافیانم بوده و مخصوصا همسرم که انتظارشو نداشتم.

حسود هرگز نیاسود

خان می بخشه خانعلی نمی بخشه

ضرب المثل های فوق نمونه ای است که نشون می ده آدمهای سطح پایین از موفقیت های دیگران یا کسانی که با تلاش و پشتکار و البته به اراده خداوند پله های موفقیت رو طی می کنند حسودی می کنند. که من این مورد آخر رو خیلی مهم می دونم چون خداوند در قرآن هم نوشته اگر من بخوام به تو خیری برسه اگر همه عالم و آدم بخوان اون خیر به تو نرسه من بازم به طریقی به تو می رسونم و برعکس . هرکس تقدیری داره و البته اگر از خداوند بخواهی حتما او به تو در موفقیت کمک خواهد کرد من فکر می کنم آدمهای ناموفق به خداوند ایمانشون کمه برای همینم در کارشون پیشرفت نمی کنن و نهایتا  چون تلاشی نمی کنن به فکری حسودی می افتن.

البته چشم حسود شوره هم راست اینم باز در قرآن که منبع محکم ماورایی است نوشته شده و زمانیکه حضرت یعقوب به ده فرزندش گفت به صورت جدا جدا وارد شهر شوید که کسی شما را چشم نزند.

ما جوانهای عصر جدید فکر می کنیم خیلی از پدر ومادرهامون جلو هستیم تجربه های بسیار گرانبهای اونها رو نادیده می گیریم مخصوصا در مورد ازدواج همه ما فکر می کنیم از اونها متفکر تر هستیم البته می شه گفت بعضی معلومات اونها کهنه شده و باید آپدیت بشه اما ازدواج یک مساله ای است که از زمان حضرت آدم و هوا بوده و تا ابد هم ادامه دارد حتی در زندگی پس از مرگ هم خداوند در قرآن نوشته بهشتیان همسرانی دارند متاسفانه ما خیلی از سن